اسکراب چیست؟ چرا و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

پوست زیباترین و مهمترین بخش از بدن می‌باشد و به نوعی ویترین ظاهر انسان محسوب می‌شود. افراد علی الخصوص خانم‌ها به دنبال راه‌های مختلف و موثری برای زیباتر شدن پوستشان هستند برای این که پوست شادابی و تازگی خود را حفظ کند، لازم است که سلول‌های مرده از لایه‌های رویی برداشته شوند و سلول‌های جدید و شاداب در سطح پوست باقی بمانند.

اسکراب چیست؟ چرا و چگونه باید از اسکراب استفاده کنیم؟

اسکراب چیست؟

یکی از روش‌های لایه برداری پوست استفاده از اسکراب بدن و اسکراب صورت است. شاید برایتان سؤال باشد که اسکراب چیست؟ اسکراب‌ها جزء آخرین ملزوماتی هستند که به مجموعه مواد آرایشی و بهداشتی بانوان راه پیدا کرده اند. خیلی‌ها گمان می‌کنند این مواد بیش از حد فانتزی اند، اما موضوع جدی تر از مسئله فانتزی بودن است ، در اصل اسکراب لایه بردار محصولاتی هستند که در اشکال مختلف تولید می‌شوند.

این محصولات می‌توانند به شکل ژل یا کرم‌هایی باشند که ترکیبی از مواد مختلف با دانه‌های ریز یا گرانول‌هایی است که کمی ساختار آن را زبرتر می‌کند تا بتواند اضافات پوستی را به راحتی از روی پوست جدا کند. دانه‌های اسکراب، گاهی از جنس پلی اتیلن و گاهی بصورت طبیعی است. مثلا پوست خرد شده طبیعی گردو یا هسته میوه‌ها ، البته اگر دانه‌ها درشت باشند می‌توانند پوست را دچار التهاب و آسیب کند. درست مانند سفیدآب که در زمان‌های قدیم برای لایه برداری پوست بدن در حین حمام کردن استفاده می‌شد.

اسکراب چیست؟ چرا و چگونه باید از اسکراب استفاده کنیم؟

طرز استفاده از اسکراب چگونه است؟

پوست ما مدام در چرخه تجدید سلول‌ها وجود دارد، سلول‌های تازه و جدید ساخته می‌شوند و جایگزین سلول‌های قدیمی و مرده می‌گردند. سلول‌های مرده پوست، چربی‌های طبیعی بدن، استفاده از لوازم آرایشی و گرد و غبار و ذرات آلوده در هوا می‌توانند منافذ پوست شما را ببندند. با استفاده از لایه بردار، می‌توانید همه این ذرات را پاک کنید و باعث شوید که پوست روشن‌تر و شفاف‌تر به نظر برسد و احساس تمیزی بیشتری داشته باشید. به کمک عمل لایه برداری، فرآیند جایگزینی سلول‌ها بهتر انجام می‌شود، در نتیجه این فرآیند، مرطوب کننده‌ها بهتر جذب پوست می‌گردند.

اسکراب چیست؟ چرا و چگونه باید از اسکراب استفاده کنیم؟

یکی از نکاتی که در حین استفاده از اسکراب باید در نظر داشته باشید، این است که با فشار زیادی آن را روی پوست خود نمالید. ترکیبات باید به گونه‌ای باشد که بدون آسیب رساندن به پوست و نیاز به نیروی زیاد تأثیر خود را بگذارند. در قسمت پیشانی، بینی و چانه که منافذ باز بیشتری وجود دارند، می‌توانید ماساژ پوست با حرکات دورانی را بیشتر انجام دهید. مراقب باشید که اسکراب را به دورچشمتان نزنید. اسکراب برای آقایان نیز به شدت توصیه می‌شود. مردها به دلایل ژنتیکی، پوست ضخیم تری دارند که سلول‌های مرده سطح آن نیز بیشتر است.

استفاده از اسکراب بسیاری از مشکلات پوستی آقایان را کم می‌کند.

اسکراب چیست؟ چرا و چگونه باید از اسکراب استفاده کنیم؟

نبایدهای استفاده از اسکراب 

نکته مهم دیگری که بهتر است اینجا به آن اشاره کنیم این است که در استفاده از اسکراب‌ها و به طور کلی لایه بردارها زیاده‌روی نکنید. با توجه به نوع پوست شما استفاده از اسکراب لایه بردار بدن و صورت متفاوت است. ولی به طور کلی بیش از یک تا دو بار در هفته برای پوست خشک تا پوست چرب نباید از اسکراب استفاده کرد.

استفاده بیش از حد و افراطی از آن باعث آسیب‌های پوستی می‌شود و باعث نازک شدن پوست و التهاب آن می‌شود. پس بهتر است بگوییم اسکراب روزانه ممنوع است؛ باید اجازه بدهید تا سلول‌های جدید جایگزین شوند تا بتوانید سلول‌های مرده را از روی پوست جمع کنید! به یاد داشته باشید که بعد از وکس، اپیلاسیون، شیو و به طور کلی اصلاح موهای زائد، از اسکراب استفاده نکنید. در این مواقع پوست حساس شده است.

اسکراب چیست؟ چرا و چگونه باید از اسکراب استفاده کنیم؟

اسکراب مناسب چه پوست‌هایی است؟

انتخاب درست و استفاده صحیح از اسکراب برای همه نوع پوستی اعم از خشک، چرب، حساس و مختلط معجزه‌ می‌کند واگر پوست شما حساس و خشک است بهتر است به سراغ اسکراب طبیعی برای پوست بروید و مطمئن باشید که مواد شیمیایی التهابی برای پوستتان به وجود نمی‌آورد. اسکراب‌های نمکی و شکری از رایج‌ترین درمان‌های خانگی هستند که به راحتی هم تهیه می‌شوند. برخی دیگر از موادی که در انواع خانگی اسکراب‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل عسل، قهوه، روغن زیتون و دیگر روغن‌های مرطوب کننده می‌باشد.

اسکراب چیست؟ چرا و چگونه باید از اسکراب استفاده کنیم؟

برای خرید اسکراب می‌توانید اینجا کلیک کنید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    منو اصلی