تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

وقتی به دنبال یک مرطوب کننده جدید هستید، هنگامی که به راهروهای فروشگاه و یا داروخانه نگاه می‌کنید، متوجه خواهید شد که پر از گزینه‌های بی شماری برای آبرسانی و مرطوب سازی پوست می باشند و به احتمال زیاد کلمات “مرطوب کننده” و “آبرسان” را در برچسب‌ها و مارک‌های مختلف مشاهده خواهید کرد و تصور می‌کنید معنای آن‌ها یکسان است! اولین قدم درک تفاوت بین اصطلاحات “هیدراته” و “مرطوب کردن” است.

بسیاری از ما نمی‌دانیم که اگرچه برندها از اصطلاحات “هیدرات” و “مرطوب کردن” به جای یکدیگر استفاده می‌کنند، اما این‌ها یکسان نیستند و بین این دو تفاوت وجود دارد. بله، هر دو از ضروریات مراقبت از پوست برای تأمین تغذیه پوست شما هستند، اما دانستن تفاوت آن‌ها به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید کدام محصول مناسب ترین نیاز پوست شماست.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

بیایید تعریف کنیم که “هیدراتاسیون” و “مرطوب کردن” هر دو به چه معناست:

  • “هیدراتاسیون” جذب رطوبت و سپس تزریق آب به سلول‌های شما برای بهبود توانایی پوست در جذب رطوبت و مواد مغذی است.
  • “مرطوب کردن” در مورد به دام انداختن و قفل شدن رطوبت برای ایجاد سد محافظتی طبیعی پوست است. از هرگونه اتلاف آب جلوگیری کرده و پوست شما را لطیف نگه می‌دارد.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

کلمات “مرطوب کننده” یا ” آبرسان “، هر دو هدف یکسانی دارند – برای کمک به پوست در گرفتن آب کافی برای جلوگیری یا التیام خشکی، یا کمبود آب پوست ساخته می‌شوند. اما تفاوت عمده بین محصولات “مرطوب کننده” و “آبرسان” از نظر فنی در نحوه عملکرد آن‌هاست. محصولات آبرسانی به معنای افزایش میزان آب در سلول‌های پوستی شما و محصولات مرطوب کننده به معنای قفل شدن رطوبت در آن است.

مگان فیلی، متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره در نیوجرسی و شهر نیویورک که همچنین یک مربی بالینی در بخش پوست مونت سینا است، می‌گوید: “محصولات آبرسانی سلول‌های پوست شما را آبرسانی می‌کنند، یعنی میزان آب آن‌ها را افزایش می‌دهند.”

از طرف دیگر ، محصولات مرطوب کننده به جلوگیری از از دست رفتن آب بین اپیدرمال کمک می‌کند – رطوبت AKA که از روی پوست شما تبخیر می‌شود – باعث تقویت عملکرد سد پوست می‌شود. مانع پوستی مناسب برای جلوگیری از ورود باکتری‌ها و مواد شیمیایی به بدن و جلوگیری از خروج مواد خوب (از جمله رطوبت) از پوست، مهم است.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

هیدراتور یا مرطوب کننده مناسب برای شما چیست؟

اکنون که تفاوت بین محصولات آبرسان و مرطوب کننده مراقبت از پوست را دانستید، چگونه می‌توانید به کالاهای مورد نیاز خود پی ببرید؟ همه این‌ها به کمبود یا خشکی پوست شما برمی‌گردد – بله این دو چیز متفاوت است.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

دیوید لورتشر، می‌گوید: “پوست کم آب وضعیت پوست شما را توصیف می‌کند: فاقد آب است، و این می‌تواند به صورت پوستی سفت، خشک، خشن یا پوست کنده و گاهی اوقات با کمبود آب بدن شدید با حساسیت و قرمزی ظاهر شود” متخصص پوست و مدیر مجاز Curology. پوست کم آب در اثر عوامل خارجی مانند : عدم نوشیدن آب کافی، رژیم غذایی، مصرف کافئین و آب و هوا ایجاد می‌شود.

این متفاوت از خشکی پوست است، چیزی که شما کنترل چندانی روی آن ندارید. دکتر Lortscher می‌گوید: “پوست خشک نوع پوست شما را توصیف می‌کند: روغن بسیار کمی تولید می کند (سبوم). ممکن است روغن زیادی تولید نشود، اما در عین حال سطح طبیعی رطوبت یا رطوبت (به عنوان مثال آب) در پوست داشته باشید.” “در این حالت ، پوست شما خشک است ، اما کم آب نیست.”

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

همه ما می‌دانیم که آب برای بدن ضروری است و نوشیدن آن ساده ترین راه برای آبرسانی به پوست است. وقتی نوبت به درمان پوست از بیرون می‌رسد، به دنبال محصولات قدرتمندی باشید تا با حفظ سطح رطوبت پوست در حد متعادل به شما کمک کنند تا فصول سال را پشت سر بگذارید.

آیا تا به حال احساس کرده اید که به نظر می‌رسد پوست شما التماس می‌کند تا عطش خود را رفع کنید؟ این همان هدفی است که مرطوب کننده‌ها و آبرسان‌ها برای آن تولید شده اند. هر دو برای مقابله با خشکی و کم آبی بدن به شما کمک می‌کنند تا پوستی جوان و لطیف داشته باشید. خشکی پوست در واقع یک نوع پوست است در حالی که پوست کم آب چیزی است که هر کسی، بدون توجه به نوع پوست خود، می‌تواند آن را تجربه کند.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

اگر پوست شما در سمت خشک قرار دارد یا متوجه می‌شوید که مستعد پوست خشک و پوسته پوسته هستید، ممکن است مانع پوست شما در رطوبت قفل نشود. اینجاست که مرطوب کننده‌ها وارد می‌شوند! به این معنی است که پوست شما فاقد چربی است و باید با محصولات مرطوب کننده مرطوب شود. مرطوب کننده بزنید تا ظاهر پوست شما را بازیابی کند. این در طول زمستان که پوست شما مستعد خشکی است بسیار مفید است.

از طرف دیگر ، اگر احساس می‌کنید پوست شما کم آب و کدر است و روی سطح آن خطوط ریز و چین و چروک ایجاد می‌شود، نیاز به محصولات آبرسان دارد. می‌توانید برای مقابله با این مسئله از یک آبرسان استفاده کنید و مواد مغذی مورد نیاز پوست را به بدن خود بدهید. برای یافتن بهترین محصول مورد نیاز پوست خود، باید بفهمید که ریشه مشکلات پوست شما چیست. پوست کم آب به یک محصول آبرسان نیاز دارد، در حالی که پوست خشک به روغن و یک محصول مرطوب کننده نیاز دارد. به عبارت دیگر، تفاوت بین محصولات “مرطوب کننده” و “آبرسان” واقعاً به مواد داخل بطری برمی‌گردد…

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

مواد تشکیل دهنده مرطوب کننده:

دکتر فیلی می‌گوید، سرامیدها ، دی متیکون (یک عامل صاف کننده بر پایه سیلیکون)، کره شی و روغن نارگیل، فقط چند ماده ای هستند که در محصولات مرطوب کننده پوست یافت می‌شوند.

دکتر لورتشر می‌گوید: “سرامیدها به طور طبیعی (چربی) در پوست هستند که به کاهش خشکی پوست و تحریک کمک می‌کنند، در حالی که سیلیکون‌ها می‌توانند به عنوان روان کننده عمل کنند، اصطکاک را کاهش دهند و پوست را نرم کنند.” گیاهان انسداد (مانند ژل نفت، لانولین، کره کاکائو، روغن کرچک، روغن معدنی و روغن جوجوبا) همگی به ایجاد سدی در سطح پوست کمک می‌کنند و باعث می‌شوند آب بدن مرطوب شود.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

مواد تشکیل دهنده آبرسان:

دکتر فیلی می‌گوید، در مورد محصولات آبرسانی بدنبال موادی باشید که مستقیماً آب را به سلول‌ها منتقل می‌کنند، مانند اسید هیالورونیک، پروپیلن گلیکول، اسیدهای آلفا هیدروکسی، اوره یا گلیسیرین (همچنین با عنوان گلیسرول) و آلوئه. دکتر Lortscher می گوید، همه این مواد سازنده مواد رطوبت زا هستند، به این معنی که مانند آهن ربا کار می‌کنند، رطوبت را از لایه‌های عمیق پوست (و همچنین از محیط) می‌کشند و آن‌ها را در خارجی ترین لایه پوست متصل می‌کنند.

شما احتمالاً اسید هیالورونیک را از آن لیست تشخیص می‌دهید – این یکی از پرهزینه ترین مواد تشکیل دهنده است. دکتر لورتشر می‌گوید: “استفاده از اسید هیالورونیک به دلیل خاصیت اتصال رطوبت، تأثیر مثبتی در ظاهر چین و چروک و انعطاف پذیری پوست دارد.”

یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده که می‌تواند کمک کند، با توجه به پوست: اسیدهای هیدروکسی آلفا. از نیشکر و سایر منابع گیاهی مشتق شده، متداول ترین انواع AHA اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک و اسید سیتریک است. گرچه ممکن است فکر کنید که آن‌ها لایه بردارهایی هستند که به مقابله با آکنه و علائم پیری کمک می‌کنند، اما با قفل آب در پوست نیز هیدراته می‌شوند.

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

چگونه می‌توان پوست خود را به طور همزمان هیدراته و مرطوب کرد؟

اگر پوست شما کم آب و خشک است چه می‌کنید؟ خوب، شما می‌توانید از محصولات آبرسان و مرطوب کننده برای مقابله با هر دو مسئله پوستی استفاده کنید. اما ترتیب اعمال آن‌ها مهم است.

ابتدا از محصولات آبرسانی با وزن کم تر استفاده کنید – به عنوان مثال یک سرم – برای رساندن آب به سلول‌های خود و سپس یک محصول مرطوب کننده سنگین تر برای قفل کردن آن. (در غیر این صورت، ماده مرطوب کننده مانع از رسیدن مواد آبرسان می‌شود)

تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده چیست؟

و در پایان

اگرچه احتمالاً نوع پوست شما به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه برای پوست خود را تعیین کنید، بهتر است در ابتدا راجع به پوست خود تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید از محصولات و مواد مناسبی استفاده می‌کنید. اما اگر مطمئن نیستید که بهترین نوع برای شما کدام است، با متخصص پوست خود مشورت کنید، زیرا می‌تواند بهترین توصیه را به شما ارائه دهد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    منو اصلی