سیگنال چیست و چرا کاربران از واتساپ به سیگنال مهاجرت می‌کنند؟

شرح مختصری از واتس اپ

واتس اپ (WhatsApp) در واقع با بیش از دو میلیارد کاربر در سرتاسر دنیا، علیرغم ممنوعیت استفاده و فیلتر بودن در بسیاری از نقاط کره زمین، محبوب ترین پیام رسان دنیای مجازی است. این اپلیکیشن و پیام رسان پرطرفدار روی اکثر گوشی‌های موبایل کاربران ایرانی فعال است. از سال ۲۰۱۶، این پیام رسان سیاست حریم خصوصی جدیدی را روی کار آورده است که پس از آن کمپانی فیسبوک به داده‌های خصوصی کاربران اجازه دسترسی خواهند داشت.

سیگنال چیست و چرا کاربران از واتساپ به سیگنال مهاجرت می‌کنند؟
این سیاست از چندی پیش به کاربران به شکل شفاف تری توضیح داده شده و باعث بروز نگرانی در حد بسیار بالای آن‌ها شده است. در واقع، واقعیتی که خیلی از کاربران از آن غافل اند این است که به احتمال بسیار زیاد واتساپ داده‌های شخصی آن‌ها را از سال ۲۰۱۶ به فیسبوک می‌داده است. نتیجه ی حاصل از این تصمیم واتساپ روی گرداندن بسیاری از کاربران از پیام رسان واتس اپ و روی آوردن به پیام رسان‌هایی امن تر نظیر سیگنال (Signal) و تلگرام (Telegram) بوده است.

سیگنال چیست و چرا کاربران از واتساپ به سیگنال مهاجرت می‌کنند؟

به طور خلاصه می‌توان گفت طبق اعلان رسمی، تمامی کاربران واتساپ می‌بایست از تاریخ هشتم فوریه ۲۰۲۱ (۲۰ بهمن ۱۳۹۹) از سیاست‌های جدید این پیام رسان پیروی کنند، وگرنه واتساپ امکان کار با آن را از کاربران خود سلب می‌کند. این روزها پیام رسان‌های دیگری نیز وجود دارند که دارای امنیت بالاتری هستند و سیگنال یکی از معروف ترین آن‌هاست که حتی ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا، نیز با آن موافقت نموده است.

سیگنال چیست؟

سیگنال یکی از بهترین اپلیکیشن‌های پیام رسانی است که از همان سیستم سراسری مورد استفاده در واتس اپ بهره می‌گیرد (End to End Encryption) تا امنیت کاربران را تضمین کند. به گفته ی بسیاری از صاحب نظران، جدا از قابلیت‌های امنیتی قابل توجه سیگنال، عدم وابستگی اش به فیسبوک، مهم ترین نکته در خصوص این اپلیکیشن است.

این کمپانی به هیچ وجه داده‌های شخصی در دسترسش را به هیچ شرکت تبلیغاتی ای نمی‌فروشد. این کمپانی مورد تایید جک دوروسی، مدیر عامل توییتر نیز قرار گرفته است و شما با اطمینان می‌توانید این اپلیکیشن را بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید.

سیگنال چیست و چرا کاربران از واتساپ به سیگنال مهاجرت می‌کنند؟

افزون بر چت‌های دونفره و گروهی، پیام رسان سیگنال یک سری قابلیت‌های دیگر همچون تماس صوتی و تصویری را نیز به کاربران عرضه می‌کند‌. در حقیقت، از اپلیکیشن سیگنال می‌توانید به عنوان پیام رسانی پیش فرض استفاده نمایید. نکته ی مهم دیگر بی هزینه بودن پیام رسانی توسط این اپلیکیشن است. ماهیت شرکت سیگنال غیرانتفاعیست و در نتیجه این کمپانی نیاز به کمک مالی به منظور تهیه ی بودجه تهیه ی سرور، توسعه ی اپلیکیشن خود و تامین هزینه‌های پهنای باند دارد.

 

ساخت گروه و انتقال خود و مخاطبینتان به سیگنال

اکنون که اطلاعات کافی در خصوص پیام رسان سیگنال را در اختیارتان گذاشته ایم، شما می‌توانید با آگاهی بیشتری در مورد انتخاب این پیام رسان تصمیم گیری نمایید. با دنبال کردن گام‌های زیر شما به راحتی می‌توانید از پیام رسان واتساپ به سیگنال نقل مکان کنید:

۱) سیگنال را بر روی گوشی خود بارگذاری کنید و آن را باز کنید.

۲) بر روی سه نقطه ای که در قسمت بالای سمت راست کادر وجود دارد کلیک کنید تا به منو وارد شوید.

۳) گزینه ی گروه جدید (New Group) را انتخاب کنید.

۴) در اینجا باید حداقل یک نفر را به فهرست مخاطبان خود اضافه کنید تا گروهی را در سیگنال ایجاد کنید.

۵) بر روی آیکون فلش آبی رنگ (که جهتش به سمت راست است) کلیک کنید.

۶) برای گروه مورد نظر خود اسمی را انتخاب کرده و بر روی آیکون ایجاد گروه (Create) کلیک کنید تا گروه شما در سیگنال با موفقیت تشکیل شود.

۷) در پنجره ی مربوط به گروه، بر روی سه نقطه ی ثابت سمت راست بالای صفحه کلیک کنید تا قسمت منو باز شود.

۸) بر روی گزینه ی تنظیمات گروه (Group Settings) کلیک کنید.

۹) بر روی گزینه ی پیوند گروه (Group Link) کلیک کنید.

۱۰) گزینه ی پیوند گروه (Group Link) را به حالت روشن (on) در بیاورید.

۱۱) بر روی گزینه ی به اشتراک گذاری (Share) کلیک کنید تا لینکی مختص شما به منظور به اشتراک گذاری در گروه تان ایجاد شود.

۱۲) به منظور کپی کردن URL منحصر به فرد گروه سیگنال شما بر روی گزینه ی کپی (Copy) کلیک نمایید.

۱۳) در این مرحله URL ای را که در مرحله ی ۱۲ کپی کرده اید، در گروه سیگنال خود پیست کنید به گونه ای که تمامی کاربران قادر شوند با یک کلیک ساده بر روی لینک مورد نظر عضو گروه سیگنال شما شوند.

 

سیگنال چیست و چرا کاربران از واتساپ به سیگنال مهاجرت می‌کنند؟

 

حرف آخر

در پایان، یکی از دشوارترین کارها در روی آوردن مردم به پلتفرم‌های جدید متقاعد نمودن کاربران به استفاده از بستر نرم افزاری جدید است. پیام رسان واتساپ در ایران توسط اکثریت مردم مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است و قطعا کمتر کسی را می‌توان یافت که به راحتی متقاعد شود که از این پیام رسان استفاده نکند.

خوشبختانه فرآیند راه اندازی و نصب سیگنال بسیار ساده است و به راحتی می‌توان آن را بر روی گوشی‌های ارزان قیمت اندرویدی فعال نمود. افزون بر این، کاربران علاقه مند می‌توانند از این پیام رسان مورد تایید بر روی ios، کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی یا اداری با سیستم عامل‌های ویندوز و مک بهره گیرند.

سیگنال چیست و چرا کاربران از واتساپ به سیگنال مهاجرت می‌کنند؟

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    مشاوره پوستی رایگان

    منو اصلی