راه حلی ساده برای پیدا کردن گوشی‌های گمشده

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گوشی خود را در مکانی جا گذاشته باشید، در خانه یا محل کار گم کرده باشید یا حتی شاید آن را از شما دزدیده باشند و شما درحال حاضر از مکان آن اطلاعی ندارید و نمی‌دانید که دست چه فردی است!!

راه حلی ساده برای پیدا کردن گوشی‌های اندرویدی گمشدههمیشه نگرانی از ضرر مالی که دیدید یا لو رفتن اطلاعات شخصی شما باعث می‌شود که فشار عصبی و به طور کلی تجربه ناخوشایندی داشته باشد.


در ادامه راهکاری ساده برای یافتن موبایل شما پیشنهاد میدهیم که علاوه بر مکان یابی می‌توانید گوشی خود را قفل کنید و اطلاعات شخصی را از راه دور پاک کنید. آرامش خود را حفظ کنید و با مجله دونلی همراه باشید.

 

در ابتدا این نکته را یادآور شویم که حتما گوشی شما باید به حساب کاربری گوگل متصل باشد (با ساختن یک gmail حساب کاربری شما تشکیل می‌شود).

 

باید چکار کنیم؟


۱- ابتدا توسط یک مرورگر (گوشی موبایل یکی از افراد خانواده یا کامپیوتر شخصی شما) به آدرس زیر بروید:


android.com/find

 

به حساب کاربری گوگل که با موبایل شما یکی است وارد شوید و دستگاه خود را انتخاب کنید. گوگل میزان شارژ ، نام شبکه اینترنتی که گوشی به آن متصل است (از این طریق می‌توانید بفهمید که گوشی شما اینترنت دارد یا خیر) و مکان تقریبی که آخرین بار دستگاه شما را ردیابی کرده، روی نقشه به شما نمایش می‌دهد.

راه حلی ساده برای پیدا کردن گوشی‌های اندرویدی گمشده۲- گوگل در این پنل امکاناتی ارائه می‌دهد که به کمک آن خیلی راحت تر می‌توانید گوشی خود را بیابید.

زنگ خوردن گوشی حتی اگر روی بی صدا باشد.

شما می‌توانید به مدت ۵ دقیقه بدون قطع شدن گوشی خود را به صدا دربیاورید (تلفن شما زنگ می‌خورد) حتی اگر روی حالت بی صدا باشد. این مورد برای مواقی که در محیط کوچکی نظیر خانه آن را گم کردید ایده خوبی به نظر می‌آید.

راه حلی ساده برای پیدا کردن گوشی‌های اندرویدی گمشده

قفل کردن گوشی و ارسال پیام و شماره تماس برای یابنده

شما می‌توانید پیام دلخواهی برای تلفن هوشمند خود ارسال کنید که روی صفحه نمایش آن نمایش داده می‌شود و حتی می‌توانید شماره تماسی بگذارید تا اگر شخصی موبایل شما را پیدا کرد پیام شما را بخواند یا به شماره ای که گذاشتید با دستگاه خود شما تماس بگیرد. تلفن همراه شما به طور کامل قفل می‌شود و این پیام تا باز نشدن قفل آن روی صفحه باقی می‌ماند. این مورد برای مواقعی که شخصی گوشی مارا پیدا کرده بسیار مفید است.

راه حلی ساده برای پیدا کردن گوشی‌های اندرویدی گمشده

راه حلی ساده برای پیدا کردن گوشی‌های اندرویدی گمشده

پیامی که بر روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود.

پاک کردن تمام اطلاعات حساب شخصی در گوشی گمشده

می‌توانید اطلاعات تمامی اطلاعات خود را از گوشی پاک کنید. در این مورد گوگل امکان پاک کردن اطلاعات اکانت شخصی شما بر روی گوشی موبایل گم شده را فراهم کرده و شما برای حفظ داده‌های شخصی و کاهش نگرانی خود برای جلوگیری از سو استفاده افراد از اطلاعاتتان می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

اگر دستگاه شما آفلاین باشد به محض آنلاین شدن تمامی اطلاعات حذف می‌شوند. و این نکته را یادآور شویم در صورت استفاده از این گزینه دیگر نمی‌توانید دستگاه خود را مکان یابی کنید. این مورد آخرین اقدام شما برای یافتن گوشی باشد.

راه حلی ساده برای پیدا کردن گوشی‌های اندرویدی گمشده

روش دیگر 


گوگل برای این که این روند خیلی سریع تر صورت بگیرد راه حل دیگری نیز قرار داده است کافی است که در گوگل یکی از دو عبارت زیر را جستجو کنید. اولین نتایج به شما در پیدا کردن موبایلتان یاری می‌کند.

عبارات زیر را در گوگل جستجو کنید:

find my phone

موبایل من را پیدا کن

 

آیا شما هم تلفن همراه خود را تا به حال گم کرده اید؟ آیا از این روش برای پیدا کردن آن استفاده کردید؟ تجربه و نظر خود را با سایرین به اشتراک بگذارید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    منو اصلی